Op zondag 18 mei van 11.00 tot 16.00 uur vindt het natuurlijkste kinderfeest van Doetinchem plaats: het Zandbultfestival. Een gratis jaarlijks festijn met dans, theater, spel, muziek, natuur, educatie en sport aan de 2e Loolaan voor kinderen in de basisschoolleeftijd.
Tussen de openingsdans en de afsluiting kunnen de kinderen deelnemen aan vele activiteiten. Van schatgraven en een huifkartocht tot een poppenkast en bellenblazen voor de jongste jeugd. Creatievelingen kunnen onder andere kruidenzakjes maken, beeldhouwen en kaarsen maken. Ook is er een ontspannen yogales, een intensieve bootcamp, een survivalbaan en een pumptrack.
Het thema is De Tovertuin, de eeuwenoude rivierduin van het festival krijgt dit jaar een magisch tintje.
Het Zandbultfestival wordt afgesloten om 16.00 uur.
Voorzieningen
Er is koffie en frisdrank voor de volwassenen (niet gratis). Verder is er onbeperkt drinkwater (eigen beker/bidon meenemen!) en fruit/groente en voldoende zitgelegenheid beschikbaar. EHBO en toiletten zijn aanwezig.
Parkeren
De organisatie verzoekt iedereen zoveel mogelijk te voet of per fiets te komen. Er kan vanaf zaterdagavond 17 mei tot zondagavond 18 mei niet geparkeerd worden bij de Zandbult. Er wordt verwezen naar de parkeerplaats naast Havezathe Hagen.
Bij slecht weer zal het festival afgelast worden.