UIT Agenda

De binnenstad van Doetinchem is dé ontmoetingsplek van de regio, waar het hele jaar door van alles te beleven is. Laat je inspireren door het overzicht hieronder met alle highlights, festivals, culturele activiteiten, wandelroutes, markten en andere evenementen op een rijtje. Je bezoek aan Lekker. Doetinchem begint hier!

Koningsdag

Data

Begindatum

 26 april 2025

Begintijd

14:30 - 00:30

Einddatum

27 april 2024

Locatie

Adres

Centrum

Postcode

7001BM

Plaats

Doetinchem

Dit jaar wordt het Oranje feest in de binnenstad van Doetinchem grootser dan ooit: Na het vertrek van het Koninklijk gezelschap  rond 13.00 uur, gaat het Oranje feest door in de binnenstad van Doetinchem.
Met maar liefst zeven podia op verschillende locaties is het door de hele binnenstad één groot Oranje feest. Het centrum van Doetinchem is dé ontmoetingsplek van de regio op zaterdag 26 april (Koningsdag),  Lekker. Doetinchem bruist van de feestelijkheden.
Hieronder kun je alles vinden over de activiteiten tijdens Koningsdag die na 14.30 uur plaatsvinden in het centrum.
 

  • Podium Simonsplein

    Op zaterdag 26 april start het muzikale programma rond 14.00 uur met DJ Guus, die op de achtergrond staat te draaien. De muziek wordt rustig opgebouwd en vanaf 15.30 uur staan de Euro’s op het podium. Dit trio zorgt voor een knallende show, met een zonvloed aan hits en een toffe interactie met het publiek! Zing de longen uit je lijft en geniet van deze waanzinnige live band.  
    Vanaf 19.30 uur staan de Getapte Jongens op het podium en zij zetten het Simonsplein op zijn kop, waarbij classics en gewaagde actuele hits in elkaar versmelten. Zij spelen tot 23.00 uur en worden afgewisseld door de Niettestoppenband…
    Met verschillende barren rondom het plein, de bittergarnituur van de aanliggende horecagelegenheden en muzikaal vermaak van The Euro’s, de Getapte Jongens, Niettestoppenband als wel DJ Guus is het als vanouds één groot feest op het Simonsplein.  

    Koningsdag: 14.00 – 00.30 uur – Simonsplein

    Podium De Beeren - Simonsplein

    Tegenover het terras van de De Beeren hebben we ook een DJ podium.  Vanaf 15.00 uur kun je bij dit podium genieten van een hapje en een drankje van Restaurant De Beeren, luisterend naar de DJ Bas die er mooi oranje feest van maakt.

    Koningsdag: 15.00 – 19.30 uur – Catharinastraat/ Simonsplein

    Podium Joop Sarsplein

    Natuurlijk vind je ook op het Joop Sarsplein in de Grutstraat een podium tijdens de Doetinchemse Oranjefeesten. Ook hier kun je vanaf 15.00 uur terecht voor optreden van de Perfect Showband. De energie spat van het podium af: van rock tot de allergrootste feesthits.  Trompet, accordeon, percussie: het komt allemaal voorbij bij de Perfect Sowband. Zij spelen ook nog de hele avond op het Joop Sarsplein en tijdens de pauzes draait DJ Rensink.

    Koningsdag: 15:00 – 00.30 uur – Joop Sarsplein Grutstraat

    Podia De Grutstraat
    Einde van de Grutstraat

    Bistro de Cactus, enTr3s tapas slaan de handen ineen na groot succes van afgelopen jaren. Toffe DJ’s en de gezelligste plek op 26 april.

    Zij beginnen ’s middags om 15 uur weer met DJ Barry en hij wordt afgewisseld door DJ Rob the Nice en DJ Jay Canto. Toffe hits en lekkere drankjes! Zij maken zich weer op voor een dag vol ouderwetse gezelligheid. DJ Barry en de anderen gaan verder waar hij is gebleven en doen er nog een schepje bovenop. Zien we je dan?

    Koningsdag: 15.00 – 00.30 uur – Einde van de Grutstraat

    Kop Grutstraat -Catharinakerk

    Aan muziek en gezelligheid geen gebrek in dé uitgaansstraat van de Achterhoek. Met drie podia is het in de Grutstraat één groot feest. Ter hoogte van Catharinakerk, aan de kop van de Grutstraat, staat zoals altijd nog een podium. Vanaf 15.00 uur kun je hier genieten van een hapje, drankje terwijl verschillende bands het podium betreden en voor een geweldige sfeer zorgen met hun muziek.

    Koningsdag: 15.00 – 00.30 uur – Grutstraat

    Podium Korte Kapoeniestraat

    Dol op Nederlandstalige hits? Vanaf 15.00 uur treden op dit podium verschillende Nederlandstalige zangers op, zoals Mike van der Linden, Gio van Veen en Maurice Idema. Kortom, het belooft een onvergetelijke dag te worden, vol muziek, plezier en een knallend Oranjefeest!

    Koningsdag: 15.00 – 00.00 uur – Korte Kapoeniestraat

    We are Royals Festival  – Amphionpark op de Veentjes
    We Are Royals Festival vindt Koningsdag 26 april plaats in het Amphionpark op de Veentjes. Het wordt een speciale editie en Koningsdag wordt groots gevierd door het We Are Royals festival én de toegang is deze dag GRATIS.  Dit betekent dat iedereen, van jong tot oud, zich kan onderdompelen in een dag vol muziek, plezier en feestelijkheden. Het festival biedt de perfecte gelegenheid om samen met vrienden en familie Koningsdag te vieren op één van de grootste feesten van de stad!
    De indrukwekkende line-up van We Are Royals bevat een fantastische mix van populaire artiesten voor alle smaken. De grootste headliners zijn:
    Frans Bauer, Mental Theo, Jan Biggel,  Boef, Jonna Fraser, Tinus Hoekstra

    Daarnaast zullen er nog veel meer artiesten en dj's optreden, waardoor We Are Royals Festival een feest is voor jong en oud! Bekijk de volledige line-up via www.weareroyalsfestival.nl.

    Koningsdag: 15.00 – 0.30 uur – Amphionpark op de Veentjes